Scratch napi rendezvények (2016. május 12-13.)

scratch-day-logo-reg

A Nemzetközi Scratch-nap alkalmával a három Kuckós eseményt szervezünk:

Május 12. 9:00 – 11:00scratch-day-globe-reg

Morze-scratch: Az ELTE IK “Robotika Tanárszakosoknak” kurzus hallgatói tartanak foglalkozást, melyben az 5-6. osztályos diákok arduino eszközöket programoznak Scratch-ben.

Május 12. 9:00 – 11:00

Macskával a robotok világába: A IX. Kerületi Molnár Ferenc Általános Iskola 2. osztályos diákjai merülhetnek el a Scratch Jr. rejtelmeibe. A foglalkozás keretein belül egy előre meghatározott robotokkal kapcsolatos mesét, történetet dolgoznak fel tableteken.

Mindemellett Lego robotok programozásába tekinthetnek be az ELTE IK “Robotika Tanárszakosoknak” kurzus hallgatóinak segítségével.

Május 13. 10:00 – 12:00

Macskával a mesék világába: A Jókai Mór Általános Iskola 2. osztályos diákjai merülhetnek el a Scratch Jr. rejtelmeibe. A foglalkozás keretein belül egy előre meghatározott mesét, történetet dolgoznak fel tableteken.

facebooktwittergoogle_plus